Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.
Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.

Jak se provádějí klinické studie?

Klinické studie jsou důležitý způsob, jak testovat nové přístupy a druhy léčby NEN i jiných nemocí a jak se ujistit, že dobře fungují a zároveň jsou pro pacienty bezpečné.

Existují čtyři hlavní fáze klinických studií; obvykle se začíná testováním experimentálního léku nebo postupu na malé skupině zdravých osob nebo pacientů, než se zjistí, zda fungují i pro skupinu pacientů, pro něž jsou určeny.

Tyto studie se provádějí až po několika letech pečlivého hodnocení v laboratoři a studií na zvířatech a po příslušných schváleních regulačními úřady, jako je Evropská léková agentura (EMA) v Evropě.

Fáze klinické studie

Jak se mohu zúčastnit klinické studie?

Lidé se účastní klinických zkoušek z mnoha důvodů: od toho, že prostě chtějí pomoci druhým a přispět k pokroku v lékařských znalostech, až po možnost být potenciálním příjemcem nejnovější léčby nemoci. Klinické studie jsou často způsob, jak získat nejnovější léčbu či metodu, než se stanou široce dostupné.

Pokud byste se chtěli zúčastnit klinické studie, promluvte si se členem svého lékařského týmu, protože Vám bude umět poradit, zda tak můžete učinit a zda ve Vašem regionu existují studie, do kterých byste se mohli zapojit.

Váš odborný lékař na NEN nebo jiný člen Vašeho mezioborového týmu s Vámi také proberou, čím přesně budete v klinické studii procházet, aby se ujistili, že plně rozumíte tomu, co nastane, pokud budete souhlasit se svou účastí.

Podpůrná skupina pro pacienty ve Vaší zemi Vás rovněž může nasměrovat, kde ve Vašem regionu se provádějí klinické studie NEN.

Označeno:

NEN

Sledovat toto téma

Ohodnoťte tento obsah

Bez hlasování.
Please wait...

Jak zjistit více o neuroendokrinních nádorech NEN

FAQs by experts

Otázky a odpovědi

Máte dotazy ohledně NEN? Podívejte se, zda mohou být zodpovězeny některým z našich odborníků.

Otázky a odpovědi

NET patient support groups

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN mohou často poskytnout sociální i psychickou podporu.

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Find support services in your area

Najít kliniky NEN

Zobrazit odkaz na seznam center specializovaných na léčbu NEN a nemocničních oddělení pro léčbu NEN v ČR.

Najít kliniky NEN

Soubory cookie používáme k tomu, abychom Vám na našich webových stránkách poskytli to nejlepší. Pro více informací klikněte zde.
Ipsen
Tyto webové stránky jsou určeny pro mezinárodní uživatele, s výjimkou Spojených států, Kanady a Francie. Tyto webové stránky vytvořila společnost Ipsen ve spolupráci s pacienty s onemocněním NEN a zdravotnickými pracovníky, kteří o ně pečují. Společnost Ipsen děkuje všem za jejich cenné poznatky a příběhy. Některá jména použitá na těchto webových stránkách byla změněna. Pro více informací navštivte www.ipsen.com. Návrh a vývoj webových stránek Kanga Health Ltd.