Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.
Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.

Radiofrekvenční ablace

Radiofrekvenční ablace se může použít u některých pacientů s NEN, kteří mají relativně málo sekundárních nádorů (metastáz) rozšířených do jater.

Při této léčbě se pod kontrolou zobrazovací techniky zavede do středu nádoru jehla a ke zničení nádoru se využije tepelný účinek procházejícího středního proudu.

Radiofrekvenční ablace je postup s minimálními invazivními účinky.

Před zákrokem dostanete buď lokální anestetikum nebo sedativum (celkové anestetikum).

Perkutánní injekce alkoholu

Perkutánní injekce alkoholu představuje injekční aplikaci čistého alkoholu skrz kůži, přímo do nádoru v játrech. Tento postup se také nazývá perkutánní injekce etanolu.

Tato léčba se provádí pod ultrazvukem, takže lékař přesně vidí, kam injekci aplikovat. Alkohol ničí nádor dehydratací tkáně a zastavením přívodu krve.

Chemoembolizace jater

Jaterní chemoembolizace a embolizace jsou postupy používané k léčbě nádorů jater. Chemoterapie je aplikována injekčně do jaterní tepny, která přivádí krev do nádoru v játrech.

Vysoké dávky chemoterapie v kontaktu s nádorovými buňkami nádor umrtví.

Radioembolizace

Lékař Vám může k léčbě metastázy v játrech nabídnout jiný postup, zvaný radioembolizace. Ten se podobá chemoembolizaci jater, avšak místo chemoterapie se k zastavení přívodu krve do buněk neuroendokrinního nádoru v játrech využívá ozařování. Tento proces zabraňuje nádoru v uvolňování hormonů do krevního oběhu.

Při tomto postupu lékař injekčně aplikuje malé kuličky zvané mikročástice do jaterní tepny, která přivádí krev do nádoru v játrech. Záření z mikročástic ničí přívod krve do nádoru i DNA nádorových buněk, což je zastaví v růstu.

Kryoablace

Kryoablace se někdy používá jako léčba metastázy v játrech. Při tomto postupu je skrze kůži přímo do středu rakovinného nádoru zavedena tenká jehla (kryosonda). Do kryosondy je pumpován plyn, aby se tkáň zmrazila, a tím poškodila nebo zničila. Tyto tkáňové buňky se pak nechají roztát.

K poškození nebo zničení jaterní metastázy může být zapotřebí několik kryoablací. Kryoablace se také nazývá perkutánní kryoablace, kryochirurgie nebo kryoterapie.

Označeno:

NEN

Sledovat toto téma

Ohodnoťte tento obsah

Bez hlasování.
Please wait...

Jak zjistit více o neuroendokrinních nádorech NEN

FAQs by experts

Otázky a odpovědi

Máte dotazy ohledně NEN? Podívejte se, zda mohou být zodpovězeny některým z našich odborníků.

Otázky a odpovědi

NET patient support groups

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN mohou často poskytnout sociální i psychickou podporu.

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Find support services in your area

Najít kliniky NEN

Zobrazit odkaz na seznam center specializovaných na léčbu NEN a nemocničních oddělení pro léčbu NEN v ČR.

Najít kliniky NEN

Soubory cookie používáme k tomu, abychom Vám na našich webových stránkách poskytli to nejlepší. Pro více informací klikněte zde.
Ipsen
Tyto webové stránky jsou určeny pro mezinárodní uživatele, s výjimkou Spojených států, Kanady a Francie. Tyto webové stránky vytvořila společnost Ipsen ve spolupráci s pacienty s onemocněním NEN a zdravotnickými pracovníky, kteří o ně pečují. Společnost Ipsen děkuje všem za jejich cenné poznatky a příběhy. Některá jména použitá na těchto webových stránkách byla změněna. Pro více informací navštivte www.ipsen.com. Návrh a vývoj webových stránek Kanga Health Ltd.