Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.
Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.

Helen

„To že vím, co se děje a co bych měla dělat, mě uklidňuje. Cítím se jako součást týmu a všichni se o mě starají“

Příznaky jsem měla už před mnoha a mnoha lety, aniž bych kdy přemýšlela o neuroendokrinním nádoru, protože jsem o této nemoci nikdy ani neslyšela. Šla jsem k lékaři – vždycky jsem byla pečlivá, co se prohlídek týče – měla jsem problémy se štítnou žlázou, což možná vysvětlovalo návaly zrudnutí a pocení – také jsem měla problémy s ledvinami, čímž se vysvětlovala bolest v boku.

Měli podezření na podráždění slepého střeva, ale ozývalo se dlouho, opravdu velmi dlouho a asi před 20 lety jsem byla na vyšetření a zjistili, že mám syndrom dráždivého tračníku, odstranili několik uzlin a bylo mi řečeno, že to je konec celého příběhu. Jako léčbu jsem dostávala paracetamol. To bylo v době, kdy jsem se přehoupla přes padesátku.

Život šel dál. Měla jsem návaly pocení a rudnutí, bylo mi řečeno, že jsem nervózní – neboť jsem nervózní člověk – měla jsem pre-menopauzu, menopauzu, post-menopauzu, návaly pokračovaly.

Asi před 5 lety jsem musela začít chodit na toaletu možná čtyřikrát nebo pětkrát denně – nikdy jsem o tom pořádně nepřemýšlela. Stále jsem chodila na půlroční zdravotní prohlídky atd.

Jednou jsem měla velmi silnou bolest v boku, která trvala dva nebo tři dny. Bylo to zrovna pod hrudním košem. Můj praktický lékař řekl: „Ten zvuk se mi nelíbí, běžte na echografii“.

„Radiolog řekl: „Je tu několik věcí, které nejsou v pořádku – myslím, že máte karcinoidní nádor na slepém střevě, a vidím několik nádorů na játrech – běžte co nejrychleji do nemocnice.“

To bylo velmi děsivé, ale řekla bych, že příznaky jsem měla asi tak 20 let a v posledních 3 letech se léčím.

S léčbou jsem velmi spokojená – léčím se 3 roky. Když si na internetu vyhledáte „karcinoid“, může mít smůlu a narazit na prognózu 3 roky života – mé nádory po 3 roky nepostoupily a jsem se svou léčbou opravdu spokojená.

Označeno:

Příběhy pacientů

Sledovat toto téma

Ohodnoťte tento obsah

Bez hlasování.
Please wait...

Jak zjistit více o neuroendokrinních nádorech NEN

Život s NEN

Informace o psychických, fyzických a sociálních výzvách týkajících se života s neuroendokrinními nádory.

Život s NEN

NET patient support groups

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN mohou často poskytnout sociální i psychickou podporu.

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Zjistěte více o NEN

Získejte informace o karcinoidních nádorech, o neuroendokrinních nádorech trávicí trubice, slinivky a plic, a o příznacích NEN.

Získejte informace o NEN

Soubory cookie používáme k tomu, abychom Vám na našich webových stránkách poskytli to nejlepší. Pro více informací klikněte zde.
Ipsen
Tyto webové stránky jsou určeny pro mezinárodní uživatele, s výjimkou Spojených států, Kanady a Francie. Tyto webové stránky vytvořila společnost Ipsen ve spolupráci s pacienty s onemocněním NEN a zdravotnickými pracovníky, kteří o ně pečují. Společnost Ipsen děkuje všem za jejich cenné poznatky a příběhy. Některá jména použitá na těchto webových stránkách byla změněna. Pro více informací navštivte www.ipsen.com. Návrh a vývoj webových stránek Kanga Health Ltd.