Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.
Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.

Jak se vyrovnat s tím, že Vám byl diagnostikován NEN

01:05

Doba, která uběhne od návštěv u lékaře až po stanovení diagnózy nebo mezi sledováním Vaší nemoci, může trvat dny, týdny nebo měsíce, což také může být stresující.

Ale snažte se příliš nestrachovat, protože NEN jsou obvykle pomalu rostoucí nádory a Vaše nádorové onemocnění by se do příští návštěvy lékaře nemělo nikterak zhoršit. Pokud máte obavy, zavolejte svému lékaři nebo zdravotní sestře nebo může pomoci promluva s Vašimi přáteli a rodinou.

Dobrou zprávou je, že léčba a podpora při neuroendokrinních nádorových onemocněních se neustále zlepšuje, a mnoho lidí s NEN může vést aktivní a zdravý život, a to jak v průběhu, tak po ukončení léčby.

Tyto webové stránky obsahují příběhy pacientů a odkazy na skupiny na podporu pacientů s NEN v různých zemích, jež Vám mohou pomoci vypořádat se s reakcí na NEN.

Pacient*, Život s NEN

„Čelit diagnóze rakoviny bylo zdrcující a velmi děsivé, avšak je skvělé vědět, že existují lidé s NEN s dlouhou dobou přežití.“

*Citace pacienta, který absolvoval anonymní průzkum prováděný v pěti zemích v roce 2015

Jaké emoce jsou normální?

Poté, kdy Vám byla stanovena diagnóza NEN, můžete zažít některé z následujících emocí.

Označeno:

Život s NEN

Sledovat toto téma

Ohodnoťte tento obsah

Hodnocení: 4.0/5. z 1 hlasování.
Please wait...

Najděte podporu, kterou potřebujete

Praktické tipy a nástroje

Přečtěte si praktické rady od ostatních, které vám mohou usnadnit život s NEN

Praktické tipy a nástroje

NET patient support groups

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN mohou často poskytnout sociální i psychickou podporu.

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Zjistěte více o NEN

Získejte informace o karcinoidních nádorech, o neuroendokrinních nádorech trávicí trubice, slinivky a plic, a o příznacích NEN.

Získejte informace o NEN

Soubory cookie používáme k tomu, abychom Vám na našich webových stránkách poskytli to nejlepší. Pro více informací klikněte zde.
Ipsen
Tyto webové stránky jsou určeny pro mezinárodní uživatele, s výjimkou Spojených států, Kanady a Francie. Tyto webové stránky vytvořila společnost Ipsen ve spolupráci s pacienty s onemocněním NEN a zdravotnickými pracovníky, kteří o ně pečují. Společnost Ipsen děkuje všem za jejich cenné poznatky a příběhy. Některá jména použitá na těchto webových stránkách byla změněna. Pro více informací navštivte www.ipsen.com. Návrh a vývoj webových stránek Kanga Health Ltd.