Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.
Tento web je pro Českou republiku. Pokud jste odjinud než z České republiky, prosím vyberte Vaši zemi.

Helen, Život s NEN

„Když hledáte rady na internetu, nevěřte všemu, co čtete. Ujistěte se, že Vaše zdroje jsou spolehlivé a pečlivě volte hledaná slova. Pokud pochybujete o nějaké informaci, na kterou jste narazili, vždy si promluvte s odborným lékařem.“

Zobrazit Helenin příběh >

Najděte odborníka na NEN

Jelikož NEN není častým typem rakoviny, někteří lidé zjistí, že jejich vlastní lékař toho o této nemocí moc neví. Po stanovení Vaší diagnózy požádejte svého lékaře, aby Vás odkázal na odborného konzultanta pro NEN nebo specializované centrum pro léčbu nádorových onemocnění. Na tyto specializované lékařské prohlídky pravděpodobně budete muset cestovat mnohem dále. Avšak měli byste tak mít možnost dostat specializovanou odbornou péči.

Helen, Život s NEN

„Váš praktický lékař možná nebude o NEN vědět mnoho, protože jsou velmi vzácné. Pomůže také, pokud si najdete odborného lékaře obeznámeného s NEN, se kterým můžete konzultovat mezi návštěvami specialisty.“

Zobrazit Helenin příběh >

Nebojte se zeptat

Zkuste s sebou na lékařské prohlídky vzít kamaráda nebo příbuzného. Před prohlídkou si promyslete a sepište seznam otázek pro Vašeho lékaře ohledně své diagnózy NEN, Vaší prognózy, Vaší léčby a praktických rad ohledně řešení psychických nebo fyzických problémů.

Požádejte svého specialistu, aby Vám srozumitelně vysvětlil výsledky Vašich zdravotních vyšetření. Proč si nedělat poznámky o jeho odpovědích, abyste si později připomněli, co Vám řekl? Požádejte jej, aby Vám něco vysvětlil i několikrát, pokud tomu nebudete rozumět.

Často kladené dotazy (FAQ)

Navštivte na těchto stránkách sekci Pacienty často kladené dotazy (FAQ) a přečtěte si základní odpovědi na nejčastější dotazy, které lidé mají ohledně NEN.

Vždy se poraďte se svým lékařem o konkrétních otázkách týkajících se Vašeho individuálního zdraví. Tyto odpovědi by neměly nahradit jejich lékařské rady.

Pacient*, Život s NEN

„Jen jsem začal aktivně zjišťovat více informací. Byl bych blázen, kdybych tvrdil, že jsem se nebál. Ale od prvního okamžiku jsem šel dopředu.“

* Slova pacienta, který absolvoval anonymní průzkum prováděný v pěti zemích v roce 2015

Rady pro zjištění více informací o NEN

  • Kontaktujte skupiny na podporu pacientů a najděte si odborného konzultanta na NEN nebo centrum pro léčbu nádorových onemocnění ve Vaší zemi nebo hledejte v online databázích lékařských odborníků.
  • Zaregistrujte se a dostávejte pravidelné zpravodaje nebo emailové aktualizace z těchto skupin.
  • Zjistěte informace o nejnovějším klinickém výzkumu zaměřeném na nové druhy léčby NEN.
  • Dívejte se po výročních konferencích pacientských organizací, setkáních nebo událostech týkajících se NEN.
  • Prostudujte si Slovníček pojmů na těchto stránkách, abyste pochopili výrazy a pojmy používané při lékařské péči a léčbě NEN.
Označeno:

Život s NEN

Sledovat toto téma

Ohodnoťte tento obsah

Bez hlasování.
Please wait...

Najděte podporu, kterou potřebujete

Praktické tipy a nástroje

Přečtěte si praktické rady od ostatních, které vám mohou usnadnit život s NEN

Praktické tipy a nástroje

NET patient support groups

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN mohou často poskytnout sociální i psychickou podporu.

Podpůrné skupiny pro pacienty s NEN

Zjistěte více o NEN

Získejte informace o karcinoidních nádorech, o neuroendokrinních nádorech trávicí trubice, slinivky a plic, a o příznacích NEN.

Získejte informace o NEN

Soubory cookie používáme k tomu, abychom Vám na našich webových stránkách poskytli to nejlepší. Pro více informací klikněte zde.
Ipsen
Tyto webové stránky jsou určeny pro mezinárodní uživatele, s výjimkou Spojených států, Kanady a Francie. Tyto webové stránky vytvořila společnost Ipsen ve spolupráci s pacienty s onemocněním NEN a zdravotnickými pracovníky, kteří o ně pečují. Společnost Ipsen děkuje všem za jejich cenné poznatky a příběhy. Některá jména použitá na těchto webových stránkách byla změněna. Pro více informací navštivte www.ipsen.com. Návrh a vývoj webových stránek Kanga Health Ltd.